Jesteśmy JEDYNYM autoryzowanym zakładem w Polsce  posiadającym CERTYFIKAT firmy KIENINGER, świadczącym o wysokiej jakości rzemiosła stolarskiego i zegarmistrzowskiego w naszym zakładzie.

Certyfikat 2012

Certyfikat 2013

Certyfikat 2014

Certyfikat 2015

W produkowanych zegarach montujemy wyłącznie mechanizmy niemieckiej firmy KIENINGER która posiada stuletnie doświadczenie w produkcji zegarów oraz uznana jest za najlepszą fabrykę zegarów mechanicznych posiadającą najwięcej patentów zegarmistrzowskich.

Trochę historii...

Rozpocząłem działalność w małym garażu, który udostępnił mi przyjaciel. Nie było mnie stać na wygody, - wyposażeniem mojej "pracowni" było kilka stołków, biurko i szafka na narzędzia.

Amatorsko wystrugiwałem małe rzeźby, które zazwyczaj sprzedawałem znajomym. Było to około 1982 roku. Jednak moje "dłubanie" spodobało się, więc rozszerzyłem swoją działalność. Oprócz na wpół ludowych rzeźb zacząłem produkować półki. Między deskami mocowałem drobne rzeźby, przedstawiające weselnych grajków.
Zainteresowanie rosło, a wraz z nim popyt na moje wyroby.

Rzeźbiłem całymi dniami, a i mój "warsztat" nie zmieściłby większej ilości sprzętów. Coraz poważniej zaczynałem myśleć o zmianie lokalu i poszerzeniu zakresu mojej działalności.
Okresem przełomowym stał się dla mnie rok 1985.

Na Ogólnopolskiej Wystawie Rzemiosł Artystycznych, odbywającej się w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi, moja praca otrzymała brązowy medal. To była Ostatnia Wieczerza, według Leonarda da Vinci. Było to dla mnie ogromne wyróżnienie, które skutecznie zaszczepiło we mnie chęć do dalszej pracy. Około roku 1989 znacznie poszerzyłem zakres działalności. Do swojego skromnego asortymentu wprowadziłem ornamenty na meble antyczne. Pomysł spotkał się z nieprzewidzianym przeze mnie entuzjazmem klientów. Zmuszony byłem wynieść się z mojego garażu do prawdziwego warsztatu, który urządziłem sobie pod domem.

Dalej myślałem nad nowymi produktami. Rewelacyjnym pomysłem okazały się być zakręty do poręczy - rzecz potrzebna, trudno dostępna i pracochłonna. Ciągły wzrost liczby klientów oraz ilości zamawianych towarów zmusił mnie do stworzenia małej firmy. Wyszkoliłem i dałem stałą pracę kilku zdolnym uczniom.

Na efekty trzeba było jednak długo czekać...

Stopniowo rozszerzaliśmy działalność; do naszych produktów doszły barometry i zegary stojące. Teraz mamy na swoim koncie już pokaźny asortyment. Nasze produkty "wędrują" do domów w całej Polsce... i nie tylko.

Chlubą naszego zakładu stały się zegary stojące stylowe i zegary nowoczesne, tworzone z wieloletnią tradycją.
W drewniane obudowy wykonane z pełnego selekcjonowanego drewna montujemy precyzyjne zegary mechaniczne firmy zegarmistrzowskiej KIENINGER. Jest ona w świecie zegarmistrzowskim uznana za najlepszą fabrykę zegarów mechanicznych. Posiada ponad stuletnie doświadczenie i najwięcej patentów zegarmistrzowskich.

Posiadamy również bogatą ofertę barometrów w różnych obudowach drewnianych. W zakładzie wykonujemy barometry z obudową w ręcznie rzeźbionym drewnie. Montujemy pozłacane mechanizmy niemieckiej firmy TFA Dostmann.

Cieszę się, że mogłem opowiedzieć po krótce historię Firmy Dobosz.
Wierzę, że zainteresuję Państwa naszą ofertą, a certyfikaty otrzymane od firmy KIENINGER uwiarygodnią nasz profesjonalizm oraz rzetelność jedynej firmy tego typu w Polsce.

Serdecznie zapraszam do współpracy
Właściciel firmy - Marian Dobosz

Wszystkie mechanizmy firmy KIENINGER wykonywane są w fabryce w Niemczech pod ścisłą kontrolą technologiczną. Mechanizmy firmy KIENINGER posiadają znakomite parametry techniczne oraz najlepszy stosunek jakości do ceny.

Każdy mechanizm zegarowy posiada sygnaturę firmy KIENINGER co oznacza że po wielu latach stanie się antykiem.

Wszystkie zegary stojące posiadają ruch sekundowy tzn. wychylenie wahadła w lewo lub w prawo określa jedna sekunda.
Dlatego określenie zegar z duszą wynika z ruchu sekundowego wahadła co korzystne oddziaływanie na ludzką podświadomość.