Jesteśmy jedyną firmą posiadającą coroczną autoryzację na budowę, naprawę i konserwacje zegarów z mechanizmami najstarszej na świecie niemieckiej firmy KIENINGER (działa od 1912 r.) produkującej zegary mechaniczne.

  1. Zegary Firmy KIENINGER uznane są za najlepsze w świecie, ich dźwięk ceniony przez koneserów jest niepowtarzalny ciepły i głęboki nieporównywalny z zegarami innych marek.
  2. Żywotność (wytrzymałość miechanizmu oraz obudowy) przewidziana jest na kilka pokoleń, pierwsze zegary firmy KIENINGER, których nie zniszczyły wojny lub ludzie "chodzą" do dzisiejszego dnia.
  3. Gwarantujemy najwyższą jakość mechanizmu i obudowy, mechanizmy na łożyskach z obudowy z litego drewna o niepowtarzalnej akustyce.
  4. Udzielamy 5-letniej gwarancji z możliwością przedłużenia na następne 5-cio lecia.
  5. Jako jedyni prowadzimy serwis pogwarancyjny i konserwację zegarów bezpośrednio u klienta.
  6. Dostarczamy osobiście każdy zakupiony zegar, ustawiamy i udzielamy instruktażu w domu u Klienta.
  7. Zakład rzemieślniczy istnieje od 1985 roku, posiadając doświadczenie oraz ściśle przestrzegając wytycznych firmy Kieninger jako jednyni na rynku możemy zaproponować nieszablonowe rozwiązanie obejmujące dobranie odpowiedniego mechanizmu dostępnego w firmie Kieninger, gatunku drewna, jego wybrawienia na podstawie dostarczonych próbek oraz rodzaju wykończenia (lakierowanie, olejowanie, woskowanie lub politurowanie)

Certyfikaty Kieninger:

Certyfikat 2012

Certyfikat 2013

Certyfikat 2014

Certyfikat 2015

Śmiało możemy napisać, że w zakładzie tworzymy indywidualne zegary dopasowane do wymagań naszych Klientów.

Cena zegarów w wersji standardowej oraz na zamówienie wg indywidualnych upodobań Klienta jest dostosowana do realiów rynku.
W kwocie 3 700 pln/brutto dostarczamy zegar kwadransowy z automatycznym wyłącznikiem nocnym w obudowie z litego drewna i 5 letnią gwarancją.

Każdy z wytwarzanych w zakładzie zegarów jest autentyczny, dowodem na to jest sygnatura firmy Kieninger umieszczona na tylnej płycie mechanizmu. Dowodzi to o oryginalności mechanizmów oraz rzetelności w ich produkcji.

Gorąco zachęcamy przed podjęciem decyzji o zakupie zegara do przestudiowania literatury opisujacej różnice między PRAWDZIWYMI ZEGARAMI SEKUNDOWYMI a tymi które zalewając rynek i są tylko imitacją zegara.

Inforamcje na temat zegarów możemy również zdobyć na portalach lub forach tematycznych dedykowanych dla branży zegarowej, przykładem jest Klub Miłośników Zegarów.

Pozdrawiam serdecznie

Marian Dobosz
Właściciel